Soluksuz Okuyacağınız Bir Gizem: Sodder Ailesinin Yanan Evde Kaybolan 5 Çocuğu

Gizemli olaylar dizimizin ikinci konusu ise Sodder ailesinin yangından sonra öldüğü bilinmeyen kayıp çocukları. Jennie ve George Sodder'ın 10 çocuklu hayatı 1945 Noel arifesine kadar çok iyi gidiyordu. Evlerini küle çevirmeyi başaran yangından sonra 5 çocuğun izine bir daha rastlanmadı. Polis çocukların yangında öldüğünü söylese de, kanıtlar tam tersini gösteriyor.

Geçen hafta kutudaki çocukların öldürülmesini tartıştıktan sonra rotamızı uzun süredir gizemi çözülmeyen Sodder ailesine yönlendirmek istedik. Sodder ailesinin yaşadığı dram 74 yıldır gizemini koruyor. 1945'teki yangın ve George ve Jennie'nin 5 çocuğunun yangında kaybedilmesi, şimdiye kadar birçok teoriye ev sahipliği yapıyor. Jennie ve George'a çocuklarının yangında öldüğü söylense de çocuklarının kemiklerine bile ulaşamayan Sodder ailesi kaçırıldıklarını düşünüyor. Polis, FBI ve bir çok dedektif işin içinde ama kimse kayıp Sodder çocuklarını bulamıyor. Sodder'in gizemli çocuklarının 74 yıldır çözülemeyen tüm boyutlarını aldık.

Her şey 1945 Noel Arifesinde başlıyor

George ve Jennie Sodder'ın hayatı 1945 Noel sabahına kadar çok iyi ilerliyordu. 10 çocukları vardı ve hepsine bakacak kadar iyiydiler. En büyük oğulları 2. Dünya Savaşı'nın ön cephesindeydi ve geri kalan 9 çocuklarıyla güzel bir Noel gecesi geçirmeyi planlıyorlardı. Noel arifesinde gece düştüğünde herkes uyumak için odasına gitti. Maurice, Martha, Louis, Jennie ve Betty tavan arasında oynamak için annesinden biraz daha izin aldı. Ev aniden alev almaya başladı ve George, karısı ve diğer 4 çocuğuyla birlikte kaçmayı başardı, ancak tavan arasında oynayan 5 çocuk kaçamadı.

Ne telefon ne de kamyonetler çalıştı, ne de inşaat merdiveni her zamanki yerinde

George, diğer çocuklarının iyi olduğundan emin olduktan sonra çatıda mahsur kalan çocuklarını kurtarmak için eve geri döndü, ancak alevler merdiveni şiddetle sardığı için yukarı çıkamadı. Camın içinden çocuklara ulaşmak için inşaat merdivenine yöneldi ama aynı yere koyduğu merdiven her zaman yerinde değildi. George, son çare olarak, park ettiği iki kamyonetini evin hemen önüne, evin pencerelerine yaklaştırmak ve balkona doğru tırmanmak istedi, ancak birkaç saat önce sağlam bıraktığı kamyonetler bunu reddetti. iş. Bu arada evde ilginç bir detay daha vardı, Jennie annesi yangını ilk fark ettiğinde itfaiyeyi aramaya çalıştı ama telefon hiç çalışmıyordu.

Hayatta kalanlardan biri itfaiyeyi aramak için komşularına koştu, telefon dakikalarca çaldı, ancak itfaiyeden kimse cevap vermedi. Ailenin yakın komşusu bu kez itfaiye istasyonuna gitti, oradaki şefle konuştu ve hemen olay yerine geleceklerini söyledi.

İtfaiye teşkilatının 40 kilometre ötedeki eve ulaşması 7 saat sürdü. Sodder ailesinin evi ile itfaiye istasyonu arasındaki mesafe tam olarak 40 kilometre, ancak itfaiyenin gelmesi tam olarak 7 saat sürüyor. İtfaiye gelene kadar çok geç çünkü sadece 45 dakika süren yangın evi yok etmeye yetiyor. Soruşturmanın bir parçası olarak ifade verilecek ilk kişinin itfaiye şefi olduğunu söyleyen JF Morris, Noel arifesi olduğu için ekibin yarısının aileleriyle savaşta olduğunu ve geri kalan yarısının da tıpkı Sodder ailesininki gibi savaşta olduğunu söylüyor. çocuklar.

Morris, araştırmaları sonucunda evde kalan 5 çocuğun yangından öldüğünü belirtti. Ancak anlaşılamayan bir şey vardı. Ateş ne kadar güçlü olursa olsun, yanarak ölen çocukların kemiklerinin bulunması gerekiyordu. Evden kalan yığın yağmalandı, ancak kemiğe veya kemik tozuna yakın bir şey bulunamadı.

Bahçede yangından sonra küçük bir el bombası var

Yapılan incelemeler sonucunda yangının elektrik tesisatından çıktığı ancak yangının başlamasıyla birlikte yanmaya devam eden ışıkların herkesin elektrik konusunda şüphe uyandırdığı belirtildi. Ayrıca polis raporunda Sodder ailesinin evinin telefon hattının makasla kesildiğini belirtti. Komşulardan biri, gece geç saatte eve el bombası gibi alevli toplar fırlatıp kaçtığını söyledi. Yangında bir iki gün geçirdikten sonra, evdeki en küçük çocuk bahçenin sonuna doğru top gibi bir şey bulur ve hemen George'a götürür. George bu yarı yanmış şeyi incelediğinde, İkinci Dünya Savaşı'nda kullanılan ananas şeklindeki el bombası olduğunu görür.

Sodder ailesinin evi

Bu sırada çocukların ölüm raporları çıkar, George ve Jennie o araziyi çocuklarının anısı için mezarlığa çevirir, ancak ağrıları azalmaya başlayınca akıllarına farklı şüpheler düşmeye başlar. onlar da bu şüpheleri destekleyecek türdendi. Dilerseniz, olayın gidişatını ikiye ayıralım, önce Jennie annesinin söyledikleriyle ilgilenelim ve sonra George'un kişisel hayatını tartışalım.

Jennie'nin açıklamasında ürkütücü ve ilginç detaylar var. Olaylara doğrudan Jennie'nin gözünden bakalım; “O gece uyumak üzereyken, telefon çaldı, uykulu bir şekilde telefonu kaldırdı ve telefonda garip bir şekilde gülümseyen bir kadın vardı. Ona kim olduğunu sorduğumda cevap vermedi ve aniden telefonu kapattı. Uyanıkken çocukları kontrol etmek istedim. O akşam her zamankinden biraz daha fazla oynamalarına izin verdim, keşke yapmasaydım.

Marion kanepede uyudu, ona sarıldım ve yatağına yatırdım, ışıkları kapattım ve yatak odasına geri döndüm. Gece 1 civarı tekrar uyandım ve birinin çatıya bir şey attığını duydum. Atılan şey önce çarptı, sonra yuvarlanmaya başladı. Çok uykulu olduğum için tüm dikkatimi veremedim ve tekrar uyumayı tercih ettim. Saat 1.30 civarında duman kokusuyla uyandım, George'un çalışma odasından duman geliyordu ve o odada bir de sigorta kutusu vardı. George'u çabucak uyandırdım ve bizimle aynı katta bulunan 4 çocuğumuzu alıp evden kaçtım. Çatı katındaki uyuyanlara bağırmaya başladım, sesimi duysalar belki uyanırlardı. Merdiven alevler içinde olduğu için engel olamadık, hiçbir şey yapamadık. Gördüğünüz gibi, Jennie'nin açıklaması birçok şüpheyi beraberinde getiriyor, ancak George'un kişisel hayatı da bu şüpheleri defalarca artırıyor. George'un geçmişini öğrendiğinizde bu fikre katılacağınızı düşünüyoruz. Aslında hem George hem de Jennie çok genç yaşta İtalya'dan ABD'ye göç etti. George, bir süre sonra ABD'ye yerleştikten sonra İtalyanlarla bir topluluğun üyesi oldu ve bu cemaatin bir üyesi oldu. Ancak, Mussolini karşıtı görüşleri nedeniyle dışlandı ve topluluk içinde tartışmalara neden oldu. George neden İtalya'dan göç ettiğini asla kabul etmez, ancak söylentiler arasında Mussolini karşıtı muhalefetin ülkeden atılmasına yol açtığı iddiaları vardı. Yangından sonra ifade veren mahalle sakinleri, George'un Mussolini'ye duyduğu nefretle çocuklarının kaçırılması arasında bir bağlantı olabileceğini söylese de, polis hiçbir zaman net bir bağlantı kuramıyor.

George, Mussolini karşıtı görüşleri tarafından tehdit ediliyor

George ve Jennie Sodder

Bahsi geçen İtalyan toplumunda kimliği belirsiz bir sigortacı var. Bu sigortacı, Mussolini ile ilgili bir tartışmanın ardından Sodder ailesinin evine gelir ve George'u tehdit etmeye başlar. Aşağıdaki ifadeler tehdit edici tartışmaya dahil edilmiştir; "Mussolini hakkında yaptığınız kesintilerin bedelini ödeyeceksiniz. Onun evini küle çevireceğim ve içinde bütün çocuklar ölecek! ”

Telefon kablosunun kesilmesi, komşunun ifadesine göre eve yanıcı madde fırlatan bir yabancı, George'un aldığı tehditler, inşaat merdiveninin taşınması ve kamyonların sorunsuz bir şekilde arızalanması. Sodder aile Bütün bunlara bir anlam veremiyor, sadece çocuklarının nerede olduğunu öğrenmek istiyor. Jennie bu konuyu ele alır ve bir krematoryum görevlisine danışır. Bildiğiniz gibi Hıristiyanlar ölümden sonra yakılmayı veya gömülmeyi tercih edebilirler ve cesetlerin yakıldığı yerlere krematoryum denir. Jennie evde mutfak eşyalarının kalıntılarını görünce çıldırıyor, bu malzemeler kül bile değilse çocuklarım nerede diyor ve memurla konuşuyor. Krematoryum görevlisi, 1000 santigrat derecenin üzerindeki bir yangının bile (bir ev yangınından çok daha sıcak) kemik kalıntılarını geride bırakabileceğini söylüyor.

Çocukları gören tanıklar yangının ardından beliriyor

Jennie Sodder'ın en büyük oğlu

Çocukların kaçırılması tamamen iddia olsa da, o dönemde çocukları gördüğünü söyleyen birkaç tanık var. Sodder ailesiyle aynı mahallede yaşayan orta yaşlı bir kadın, yangın yükselirken çocukları bir arabada gördüğünü belirtirken, lokantada çalışan bir garson yangının ertesi sabah 5 çocuk ve 2 olduğunu söyledi. yetişkinler restorana gelip kahvaltı yaptılar. Türkiye'den uzakta bir otelde çalışan bir kadın gazetede haberi gördükten sonra polisi arayarak şu ifadeleri dile getiriyor; Yangından bir hafta sonra otele 5 çocuk geldi. Yanlarında iki yetişkin kadın ve iki erkek vardı. Çocuklarla konuşmaya çalıştım ama yanlarındaki adamlar buna izin vermedi. İstenmediğimi anladığımda başka bir şey söylemedim. "

Polis FBI ile işbirliği yapmayı reddediyor

Kayıp çocukların ilanı

George yangından bir yıl sonra New York'ta yaşayan bir grup öğrencinin fotoğrafını gazetede görüyor ve öğrencilerden birinin onunkine ne kadar benzediğini fark ediyor. Kayıp kızı. Arabaya biner ve New York'a gider, fotoğraftaki kızı bulur, ancak kızın ailesi George ile konuşmayı reddeder. Bir yıl daha geçer ve aile FBI'ın kayıp çocuklarını bulmak için harekete geçmesini ister, ancak bu kez polis ve itfaiyeciler FBI'a ifade vermeyi reddediyorlar.

George ve Jennie sonunda kendileri için CC Tinsley adında özel bir dedektif tutuyorlar. Tinsley'in ilk ipucu, yangının nedenini elektrik tesisatıyla ilgili bir sorun olarak bildiren adam. ve George'u tehdit eden sigortacı aynı kişiydi.Sodder ailesi daha sonra evin kalıntılarını inceleyerek bir patolog tutuyor, patolog 4 parça kemik kalıntısı bulup incelemeye gönderiyor. hildren, Maurice, 14, Martha 12, Louis 9, Jennie ve Betty 8.

Sodder ailesi tarafından hazırlanan fatura

Kemikler incelendikten sonra, dönemin belediye başkanı Okey L. Patterson, Sodder ailesine davanın resmen kapatıldığını ve daha fazla soruşturma yapılmayacağını söyledi. George ve Jennie kendilerine bakarlar ve çocuklarını bulmak için posterler basmaya ve dağıtmaya başlarlar. Yayınladıkları posterde, polis ve diğer araştırma görevlilerinin kendilerine şu ana kadar yalan söylediklerini ve neden böyle bir şey yaptıklarını anlamadıklarını söylüyorlar.

23 yıl sonra gizemli bir mektup geldi

23 yıl sonra gelen resim

1968'de, yangından tam 23 yıl sonra Jennie Sodder'a bir mektup geldi. Mektupta gelen fotoğrafta 20'li yaşlarının ortasında genç bir adam vardı ve fotoğrafın arkasında şu yazı vardı; Louise Sodder, kardeşim Frankie'yi seviyorum. Küçük çocuklar. A90132 veya 35. ”Sodder ailesi, bu mektubun yangında kaybolan oğulları Louise olabileceğini düşündü. Mektupta bir adres yoktu, ancak üzerinde Kentucky posta pulu vardı. George Sodder mektubu araştırması için hemen bir dedektif tuttu. Dedektif mektubu kimin gönderdiğini öğrenmek için Kentucky'ye gitti, ama tuhaf bir şekilde dedektiften bir daha haber alınamadı.

Sodder ailesinin yaşayan tek üyesi olan Sylvia Sodder

Hem George hem de Jennie hiçbir çabaya cevap vermediler, peşinden koştukları her ipucu boş çıktı. George 1969'da ve Jennie 1989'da öldü ve şu anda Sodder ailesinin hayatta kalan tek üyesi olan, yangında sadece 2 yaşında olan Sylvia Sodder. Çocuklarına ve torunlarına olayın asla unutulmaması gerektiğini öğreten Sylvia, yangından 76 yıl sonra bile olay hakkında biraz bilgisi olanların yardım etmesini istiyor.

Bunlara da Göz Atın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Ücretsiz Tablet Dağıtımına Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı "Öğrencilere 40 bin tablet" projesinde dağıtım başladı. İhtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

avrupa yakası escort istanbul escort avcılar escort şirinevler escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort escort istanbul escort izmit ümraniye escort bayan bursa escort escort model betturkey beşiktaş escort pendik escort ligobet bursa escort betvino giriş beylikdüzü escort mecidiyeköy escort sex hikaye milanobet giriş bakırköy escort istanbul escort roketbet güncel giris roketbet giris roketbet güncel adresi roketbahis güncel giris