Christopher Nolan, Tenet’ın gişe hasılatıyla ilgili sessizliğini bozdu

Christopher Nolan, yeni filmi Tenet'in gişede başarısız olduğunu düşünmüyor. Bugün Los Angeles Times'a bazı açıklamalarda bulunan ünlü yönetmen, Tenet'in gişede elde ettiği 350 milyon dolarlık gelirden çok memnun olduğunu söyledi.

Nolan, "Tenet'in gişede yaklaşık 350 milyon dolar hasılat elde etmesinden çok memnunum. Ancak, stüdyoların yakaladığımız bu gelirden yanlış sonuçlar aldığını düşünüyorum. Filmin nerede olduğuna bakmaktansa, endişeleniyorum. İyi bir iş yaptı ya da şu anda gerekli kazancı ne kadar getiriyorsa, COVID öncesidir. Dönemin beklentilerini karşılamamaya odaklanırlar. Oyuna girip adapte olmak ya da başka bir deyişle sektörü yeniden inşa etmek yerine , bu gişe rakamlarını, salgının sinemaseverlere verdiği tüm zararı yok etmek için bahane olarak kullanmaya başlayacaklar. "ifadelerini kullandı. Elbette Siinema sektörü, salgının en çok vurduğu sektörlerden biriydi. Nolan'ın sözleri de bunu yansıtıyor. Tenet gişede COVID öncesi beklentilere ulaşamasa da sinema salonlarına kısa bir süreliğine de olsa küçük bir hayat öpücüğü verdi. Öte yandan Hollywood stüdyoları, Tenet'in gişe sayılarından sonra risk almak istemedi ve yeni filmlerini erteleme kararı aldı. Warner Bros dışında Disney, Paramount, MGM gibi stüdyolar da bu yıl yayınlamayı planladıkları filmleri 2021'e erteledi. Özellikle ABD'de büyük film zincirleri tarihi kayıpları duyuruyor ve yüzlerce çalışanını işten çıkarmak zorunda kalıyorlar. Sinemaya büyük önem veren Christopher Nolan bu durumdan da çok endişe duyuyor. Öte yandan, salgın süreç Netflix gibi yayın izleme hizmetlerinde ciddi bir büyümeye neden oldu. Bu durum sinema devlerinin gelecek için farklı bir rota planlamasına neden olacak gibi görünüyor. Örneğin Disney, sinema ve televizyon yapımlarının en büyük hedeflerinin artık Disney Plus olduğunu duyurdu. Disney bundan sonra Disney Plus'a büyük ekrandan daha fazla ilgi göstermeyi planlıyor. Geçen yıl hizmete giren Disney Plus, sadece bir yılda 60 milyon aboneye ulaştı ve beklentilerin çok üzerinde bir başarıya imza attı.

Bunlara da Göz Atın

Netflix’in yeni Sherlock Holmes dizisi The Irregulars’tan yeni bir sahne paylaşıldı

Geçtiğimiz günlerde ilk fragmanı yayınlanan Netflix'in yeni Sherlock Holmes dizisi The Irregulars'tan yeni bir sahne paylaşıldı. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!